Jak si mám vybrat správnou velikost capáčků a botiček ?

 Jedním z častých dotazů je otázka, jak správně zvolit velikost capáčků. Připravili jsme si proto pro vás jednoduchý návod. 

 

Připravte si čistý papír, tužku nebo propisku a metr.

 

 
Dítě postavte na papír a udělejte si značku tam, kde končí pata a nejdelší prst (nebo palec, pokud je nejdelší z prstíků). Pokud papír klouže, je dobré přichytit papír např. lepící páskou k podlaze nebo požádat o asistenci další osobu.
Nejmenším dětem stačí papír přiložit k nožičce a pokusit se nožičku narovnat a udělat značky na konci paty a nejdelšího prstu.

 

 
Teď změřte délku mezi značkami a znáte velikost nožičky dítěte v cm. Pediatři doporučují přidat k rozměru nožičky 1 cm pro správný vývin prstíků. Nožička dítěte je např. 15,2 cm + 1 cm (pro správný vývin prstíků) = 16,2 cm.
Vyberu velikost EUR 25 = 16,5 cm.
 

 

 

Tak a teď můžete začít objednávat naše krásné capáčky a botičky :) Stačí si najít správnou velikost v tabulce dle rozměru nožičky dítěte a následně zaškrtnout vybranou velikost ve filtrech našeho eshopu Capi-Cap.cz.

Tato tabulka velikostí a rozměrů platí pro capáčky a botičky nabízené v našem eshopu Capi-Cap.cz. Bohužel, v dnešní době si každá značka vytváří velikosti dle svého uvážení a proto, pokud máte botičky ve velikosti EUR 25 z jiného obchodu, nutně to neznamená, že budete mít stejnou velikost capáčků a botiček i v našem eshopu nebo u botiček jiné značky. Doporučujeme změřit nožičku dítěte a řídit se naší tabulkou velikostí pro náš eshop Capi-Cap.cz.

Pomocná tabulka velikostí capáčků a botiček na eshou Capi-Cap.cz 

Velikost
Velikost
Délka v cm
17
S
11
18
M
12
19
M
12.5
20
L
13.5
22
XL
15
25
XXL
16.5
 
 Dle dostupných informací roste dětská nožička v průměru každý rok o 1,5 cm - 2 cm. 

 

Neodhadli jste správně velikost?
Nevadí.
Rádi Vám veškeré zboží vyměníme, stačí nám zavolat na +420 734 470 280 nebo napsat na email info@capi-cap.cz a domluvíme se na nejvhodnějším postupu.